Normalization در ادوب آدیشن adobe audition

 Normalization در ادوب آدیشن adobe audition

توی این مقاله قصد دارم به اصلاح و نرمال کردن فایل صدا در نرم افزار adobe audition بپردازم. مشاهده پکیج آموزش adobe audition ادوب آدیشن صفر تا صد فارسی . وقتی میزان کلیِ فایل صدا را تنظیم می‌کنیم، انتظار داریم که بلندترین پیک یا به اصطلاح قله های صدا رو هم در یک سطح و لِول داشته باشیم، و این خود اساسی ترین و مهمترین وظیفه نرمالایز کردن فایل صوتی هستش، تا صدا از حالت دیستورت  خارج نشه.

 Normalization در ادوب آدیشن adobe audition – گام اول :

برای این کار باید از فرآیند  Normalization استفاده کرد. مثلاً برای صدای دیجیتال، بالاترین سطح و حدی را که میشه در نظر گرفت، 0db  هستش. حد صدا توی ویرایشگر برای این فایل صدا بین  ۳ – و ۶ – هستش. من می خوام تا جایی که ممکنه صدای این فایل رو بلند کنم.

برای این کار باید به منوی  Favorites  و با انتخاب گزینه To – 0.3 یا  Normaliz To -0.1  این کار رو انجام میدم. پس همونطوری که می‌بینید میزان کلیِ صدای فایل افزایش پیدا کرده.

لطفا مسیر پایین رو اجرا کنید:

Favorites >  Normaliz To – 0.3 >  

 Normalization در ادوب آدیشن adobe audition

 Normalization در ادوب آدیشن adobe audition – گام دوم:

برای نرمالایز کردن فایل صوتی کاربر میتونه به غیر از منوی Favorites در نرم افزار ادوب ادیشن برای نرمالایز کردن صدا، از منوی Effect و سپس Amplitude and compression ، گزینه Normalization  هم استفاده کنه.

لطفا مسیر پایین رو اجرا کنید:

Effect >  Amplitude and compression  >  Normalization

 Normalization در ادوب آدیشن adobe audition

 Normalization در adobe audition – گام سوم :

با انتخاب این گزینه، پنجره ای ظاهر میشه که میتونید برای نرمالایز کردن صدا از درصد یا db استفاده کند استفاده کنید، که من db رو ترجیح میدم .

با تایپ کردن عدد 12 –  قصد دارم که صدای دلخواه از 12 –  بالاتر نره . با Apply کردن پنجره، تغییرات را ذخیره می کنم . اینطوری میزان کلیِ صدا پایین میاد.

 Normalization در ادوب آدیشن adobe audition

 

مقالات مرتبط

انتشار این پست در شبکه های مجازی

Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.