سمپل کردن صدای مترونوم در استودیو وان 5 – Studio One

سمپل کردن صدای مترونوم در استودیو وان 5 – Studio One

بسیاری از مواقع پیش آمده زمانی که درحال گوش دادن به تنظیمی هستیم که با استفاده از مترونوم در استودیو انجام داده ایم، حس میکنیم وجود جنس صدای مترونوم با فضای موزیک سازگاری داره و ترجیح میدیم ازش درون تنظیم بهره ببریم.

حالا در این مقاله قصد دارم بهتون یاد بدم که صدای مترونومی که بر روی هر میزان، ضرب و ضد ضرب کوبیده میشه رو تغییر بدید و با بالاترین کیفیت ازش خروجی بگیرید.

مترونوم در استودیو وان

امکانات جدید در Studio One 5.1.0 – استودیو وان نسخه 5.1.0

آموزش خروجی گرفتن در استودیو وان 5 – Export در Studio one

آموزش ویرایش و تغییر اطلاعات آهنگ در استودیو وان Studio One

تغییر صدای مترونوم Metronome در استودیو وان 5

همونطور که در تصویر بالا میبینید در پنل پایین محیط کاری تصویر یک آچار رو میبینیم. با کلیک بر روی آن میتونیم به تنظیمات مترونوم یا Metronome Setup دسترسی داشته باشیم.

تغییر صدای مترونوم در استودیو وان

تاکید (Accent): صدایی هست که روی هر میزان شنیده میشود. در کنار آن میتونید بلندی صدا و همچنین خود صدا رو تغییر بدید.

ضرب (Beat): صدایی هست که روی هر ضرب شنیده میشود. در کنار آن میتونید بلندی صدا و همچنین خود صدا رو تغییر بدید.

ضد ضرب (Offbeat): صدایی هست که بین هر ضرب شنیده میشود(به اصطلاح ضد ضرب). در کنار آن میتونید بلندی صدا و همچنین خود صدا رو تغییر بدید.

پیش شمارش (Precount): زمانی که پیش شمارش فعال باشه در لحظه ای که کلید ستاره که مسئولیت اجرای ضبط رو بر عهده داره رو میزنیم، ابتدا مترونم به اندازه یک میزان شمارش میکنه و سپس شروع به ضبط میکنه.

پیش رول (Pre Roll): همونطور که میبینید در کنار پیش رول یک عدد نوشته شده درواقع زمانی که بخواهید از پیش رول استفاده کنید حتما باید یک عدد قرار بدید.

حالا این بخش به چه منظور هستش؟

زمانی که پیش رول فعال باشه شما به استودیو وان یک کد دستوری میدید که در لحظه ای که کلید ضبط رو میزنید مکان نما در یک یا چند میزان عقب تر ایست کنه و شروع به شمارش کنه و بعد از اون شروع به ضبط وکال یا ساز مربوطه کنید.

تغییر صدای Metronome در Studio one 5

چگونه صدای مترونوم در استودیو وان رو سمپل کنیم و خروجی بگیریم؟

در بالای پنل تنظیمات مترونوم بعد از وارد شدن به بخش رندر Render یک پنل کوچک ایجاد میشود. این بخش شامل دوگزینه هست که قابلیت های متفاوتی رو ایجاد میکنه:

Timeline Start To Song End: زمانی که این گزینه فعال باشه و اوکی کنیم به ما یک خروجی از صدای مترونوم میده. با این تفاوت که مدت زمان این فایل خروجی به اندازه تمام میزان های موجود در پروژه ما هستش.(در حدود 160 میزان)

Render Loop Range: زمانی که این گزینه فعال باشه به این معناست که استودیو وان کد دستوری ای رو دریافت میکنه که دقیقا به اندازه میزان ها یا ضرب هایی که در لوپ زمانی قرار دادید به ما خروجی از صدای مترونوم بده.

( لوپ زمانی در رول Timebase قرار دارد. ما میتونیم یک محدوده زمانی مشخص رو در لوپ قرار بدیم و با روشن کردنش میتونیم اون محدوده رو مدام گوش بدیم)

مقالات مرتبط

انتشار این پست در شبکه های مجازی

Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.