حذف کش cache در استودیو وان – افزایش سرعت studio one

حذف کش cache در استودیو وان – افزایش سرعت studio one

  پکیج آموزش فارسی نرم افزار استودیو وان 5 مقدماتی

کندی سرعت نرم افزار استودیو وان

همونطور که میدونید پروژه هایی که از صفر تا صد تنظیم و میکسشون رو انجام میدیم. یک بخش از حافظه کامپیوتر با لپ تاپمون رو به خودشون اختصاص میدن که البته بیش از 2.3 ام این حافظه استفاده شده بی استفادس و به مرور باعث پر شدن درایو C میشه. حالا توی این مقاله میخوام بهتون یاد بدم که Cache اضافی پروژه رو پاک کنید.

استودیو وان 5 طوری طراحی شده که کاربران این DAW محبوب اگر قصد انجام کاری رو داشته باشند با چند کلیک ساده بتونن به خواستشون برسند. بسیاری از پرودیوسر ها در طول زمانی که به ساخت موزیک میپردازند. بعد از اتمام 20 یا 30 پروژه میبینن که بسیاری از حافظه سیستمشون پر شده. همونطور که میدونید ما در طول ساخت یک پروژه از المان های بسیار زیادی استفاده میکنیم تا تنظیم و میکسمون به نحو احسن انجام بشه و در طول ساخت اون پروژه خیلی از اون المان هارو تغییر میدیم.

لازم میدونم بهتون بگم که اون المان های تغییر یافته درون سیستم ذخیره میشن. که در حقیقت بلا استفاده هستند و باعث پر شدن سیستم میشن.

حذف کش cache در استودیو وان - افزایش سرعت studio one

نحوه حذف کش cache در استودیو وان 5

همونطور که در تصویر بالا میبینید. از پایین سمت چپ صفحه ما بخش Performance رو داریم. با کلیک روی این قسمت پنلی که در تصویر پایین میبینید برامون باز میشه. ( در این پنل میبینیم که چه در این پروژه چه مقدار از CPU سیستممون درگیر شده )


در بخش Cache میبینید که حجم فایل هایی که در پروژه مورد استفاده قرار گرفتند در مجموع 1.02 گیگابایت از حافظه درایو C رو به خودش اختصاص داده ام تنها 255 مگابایت اون در حال حاضر توی پروژه قرار گرفتند یعنی تقریبا سه چهارم این حافظه اشغال شده بلا استفاده است.
اگر تیک show device رو فعال کنم میبینیم که هر لاین و پلاگین چه مقدار از CPU رو درگیر خودش کرده.

حذف کش cache در استودیو وان - افزایش سرعت studio one
روی شکل آچار کنار بخش Cache کلیک میکنیم . با انتخاب show cache folder میتونیم وارد فولدری که این اطلاعات توش ذخیره شدن بشیم.

حذف کش cache در استودیو وان - افزایش سرعت studio one

حذف کش cache در استودیو وان - افزایش سرعت studio one
در پایین بخش Show Cache Folder با زدن روی Clean Up Cache میتونیم این کش رو در استودیو وان حذف کنیم.


میبینید که بالانس میشن و حجم قابل توجهی از درایو C خالی میشه. اگر با تمام پروژه ها در استودیو وان 5 اینکار رو انجام بدید خیالتون راحت میشه که حافظه درایوتون الکی پر نمیشه.
امیدوارم از این مقاله استفاده کافی رو برده باشید

مقالات مرتبط

انتشار این پست در شبکه های مجازی

Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.