ترکیب فایل های صدا در ادوب آدیشن با Multi Track Editor

ترکیب فایل های صدا در ادوب آدیشن با Multi Track Editor

توی این مقاله می خوام کار با ویرایشگر مولتی ترک رو به شما آموزش بدم. بارها پیش اومده که قصد ترکیب کردن چند فایل صدا را با هم داشته باشید یا آنها را کوتاه، بلند و یا روی اونها افکتی اعمال کنید. پس ویرایشگر مولتی ترک پیشنهاد خوبیه.

نحوه ساخت پروژه مولتی ترک در ادوب آدیشن

پکیج آموزش جامع نرم افزار ادوب آدیشن فارسی از صفر تا صد

ترکیب فایل های صدا در ادوب آدیشن – گام اول

خب ، ظاهر ویرایشگر مولتی ترک در نگاه اول  کمی شلوغه ولی با  کمی تمرین، کاملا دوست داشتنی و راحت به نظر میاد. تمام آیتم هایی رو که درهرلاین میبینید،همه مجزا و منحصر به همان لاین  هستش و هیچ دخل و تصرفی به لایه های دیگه ندارند.

خب، همونجوری که میدونید، میتونید با کمک کلیدهای مثبت و منفی، صدا رو zoom و Zoom out کنید. برای کوتاه و بلند کردن هرلاین هم میتونید با گذاشتن موس روی خط تقسیم‌کننده ترک های  رو تغییر بدید. ولی میتونید با کلیک روی لاین مورد نظر و انتخاب اون با استفاده از گزینه Zoom selected Track لاین رو تمام صفحه و یا Full screen مشاهده کنید. با فشردن همان دکمه، به حالت اولیه برمیگرده.

ترکیب فایل های صدا در ادوب آدیشن با Multi Track Editor

ترکیب فایل های صدا در ادوب آدیشن – گام دوم

با انتخاب لاین دلخواه میتونید اسم ترک رو هم تغییر بدید تا به محیط کاربری دلخواهتون برسید. خب، همونجوری که می بینید داخل هر لاین صدا گزینه‌هایی هست. گزینه M برای بی صدا کردن صدا به کار میره. برای سولو کردن تراک هم از گزینهS استفاده میشه.  یعنی اگر نخواید صدای بقیه ترک ها را بشنویم باید گزینه S رو فعال کنید کنار گزینه های M و S دکمه های R وI هم دیده میشه. که R برای ضبط به کار میره و هم Monitor input هستش. یعنی این دو گزینه ، موقع ضبط صدا فعال میشن.

ترکیب فایل های صدا در ادوب آدیشن با Multi Track Editor

ترکیب فایل های صدا در ادوب آدیشن – گام سوم

در سمت چپِ هر لاین صدا، چند کنترل است. کنترل اول میزان صدا را تغییر میده یعنی با استفاده از کنترل و موس میشه صدا را کم یا زیاد کرد. البته با تایپ کردن مقدار دلخواه هم میشه این کار رو انجام داد.

ترکیب فایل های صدا در ادوب آدیشن با Multi Track Editor

کنارِ این کنترل، پَن کنترل هست. یعنی چون صدا استریو هستش، میشه با استفاده از این کنترل، کانال صدا رو چپ یا راست و یا اصطلاحاً And Right Left کنیم.

برای تغییر زاویه صداها میشه از کلید  Shift  کمک  بگیرید. اگر قصد دارید مقدار  پن کنترل را صفر کنید،یا به مرکز صدا ببرید،از Alt + Click استفاده کنید. خب، همونطوری که می‌بینید، در پایین لاینها Master Track قرار داره. اینجا جاییه که بقیه کلیپ و فایل های صدا، به Master Track متصل میشن.

به این لاین نمیشه کلیپ اضافه کرد. همچنین نمیشه ضبطِ صدا رو انجام بدیم چون گزینه های M و S غیر فعال هستند. پس نتیجه می‌گیریم به جای اینکه تک تک صداها رو تغییر بدیم،از لاین Master Track برای بالا و پایین کردن صدا استفاده کنیم. خب، امیدوارم از مطالب آموزشی این مقاله، استفاده کافی رو برده باشید.

 

مقالات مرتبط

انتشار این پست در شبکه های مجازی

Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.