آموزش کار با نرم افزار Auto tune و Auto key

آموزش کار با نرم افزار Auto tune و Auto key

یکی از چیزایی که در کوک کردن صدا در نرم افزار اتوتیون خیلی مهمه اینه که وقتی بخواید pitch correction یا به عبارتی دیگه پیچ هارو ویرایش کنید، بدونید نت آهنگی رو که میخواید روی اون کار کنید چیه؟ مخصوصا زمانی که بخواید در Auto Mode کار کنید.

Autokey 1

خب، بعضی از میکسمن ها در پلاگین های دیگه برای ویرایش پیچ ها از Manual Mode یا حالت دستی استفاده میکنن. در واقع Auto Tune هم همین کارو براتون انجام میده.

اهمیت اتوتیون Auto Tune در میکس صدا

یکی از دلایلی که Auto Tune مفیده اینه که به شما این امکان رو میده که ویرایش پیچ هارو بصورت آنی یا Real Time انجام بدید.

وقتی پارامترهارو تنظیم کردین وکال رو پخش کنید و نگران هیچی نباشید. Auto Tune پیچ های صدای شمارو به بهترین شکل ویرایش میکنه. زمانیکه وکال رو پلی کنید صدای کوک شده رو خواهید شنید.

معرفی ابزار اتوتیون Auto Tune EFX + نحوه کار

پکیج جامع آموزش فارسی پلاگین اتوتیون پرو Autotune pro از صفر تا صد

قدم اول – تیون کردن صدا

خب، اول یه نگاهی به آهنگی که قراره روی اون کار کنید، بندازید. با اعتماد بنفس از کاری که ضبط کردید لذت ببرید. اگه به وکال گوش بدید می بینید که در کل خوبه، ولی باز نیاز داره که کوک بشه و نتها سرجای اصلی خودشون بشینند.

قدم دوم – استفاده از Auto Key

وقتی با Auto Tune کار میکنیم، دومین قدمی که باید برداریم تشخیص نت آهنگمونه. در این ورژن Auto Tune یه پلاگین دیگه ای هست به نام اتوکی Auto Key .

این پلاگین کار تشخیص کلید رو واسه ما ساده کرده و ما رو سریعتر به نتیجه میرسونه. همانطور که می بینید حالت default این پلاگین با اجرای اون در حال listening یا گوش دادنه.

Auto key 2

حالا کاری که الان انجام میدیم میایم ترک رو از یه قسمتی پخش میکنیم. Auto key رو هم اجرا میکنیم می بینید پلاگین داره آکورد گام اون آهنگ رو به شما نشون میده.

قدم سوم – انتقال آکورد از محیط اتوکی به اتوتیون

خب بعد از اینکه آکوردرو برای ما تشخیص داد، کار قشنگ تر دیگه ایی که میتونیم با Auto key انجام بدیم، فرستادن آکورد به محیط اصلی Auto Tune هست.

خب پلاگین Auto Tune رو اجرا میکنم وبا کلیک کردن روی این دکمه آکوردی که تشخیص داده رو به Auto Tune میفرستم. نکته جالبی که میخوام بهش اشاره کنم اینه که اگه از چندتا Auto Tune در طول پروژه استفاده کنید، آکورد به همه اون Auto Tune های باز شده با زدن دکمه send فرستاده میشه.

Auto key 3

خب دیدید که چقدر این پلاگین ابزار مفیدیه. چون قبلا کار به این صورت بود که شما می بایست آکورد و گام آهنگ رو قبل از شروع کار از خواننده می پرسیدید. یا روشی بکار میبردید تا اونو بتونید پیدا کنید و Scale مناسب رو در پلاگین Auto Tune تنظیم کنید. این ابزار واقعا کار رو برای ما راحت تر کرده.

پس خیلی ساده یاد گرفتیم به چه شکل می تونیم نت آهنگ رو پیدا کنیم. برای بدست آوردن هد روم خوب در رکورد از این نکاتی که به شما آموزش دادم، استفاده کنید.

مقالات مرتبط

انتشار این پست در شبکه های مجازی

Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.