آموزش خروجی گرفتن در استودیو وان 5 – Export در Studio one + ویدیو

آموزش خروجی گرفتن در استودیو وان 5 – Export در Studio one

در این مقاله سعی دارم که تمامی راه های خروجی گرفتن در نرم افزار میزبان استودیو وان رو بهتون آموزش بدم. شاید فکر کنید خروجی گرفتن فقط به یک یا دو شیوه انجام میشه اما من میخوام بهتون چهار روش خروجی گرفتن رو یاد بدم.

 پکیج آموزش فارسی نرم افزار استودیو وان 5 مقدماتی

چطور در استودیو وان خروجی بگیریم؟

اولین روشی که میخوام بهتون یاد بدم Export Mixdown هستش برای اینکه بتونید از لاین یا لاین های مورد نظرتون خروجی بگیرید ابتدا باید لاین های مورد نظر رو Solo کنید قدم دوم اینه که اون محدوده زمانی ای که میخواید خروجی بگیرید رو در لوپ قرارش بدید ( در رول Timebase لوپ رو تعیین و سپس اون رو روشن میکنیم ) بعد از این کار از بالای صفحه وارد بخش Song میشیم و روی گزینه Export Mixdown کلیک میکنیم تا پنجره ای که در تصویر میبینید برامون باز بشه

 

آموزش خروجی گرفتن در استودیو وان

 

آموزش خروجی گرفتن در استودیو وان

 

همونطور که در تصویر بالا میبینید این پنلی هست که ما میتونیم برای خروجی گرفتن از لاین هامون ازش استفاده کنیم. از سمت چپ پنل میتونیم محل ذخیره فایل و همچنین نوع فرمت اون فایل رو انتخاب کنیم. در سمت چپ هم میتونیم تعیین کنیم که محدوده ای که بین لوپ زمانی قرار گرفته خروجی گرفته بشه یا بین مارکر هایی که مشخص کردیم. ( بستگی به خودتون داره که از کدام یک استفاده کنید )

پایین تر هم یکسری دسترسی ها به شما داده شده که میتونید تعیین کنید اون تغییرات اعمال بشن یا خیر.

 

چطوری در Studio One از چند لاین خروجی بگیریم؟

در این روش که Export Stems نام داره ما میتونیم از چند لاین بصورت همزمان و مستقل از همدیگه خروجی بگیریم. برای دسترسی به این بخش از بالای صفحه تنظیم وارد بخش Song میشیم و همونطور که در تصویر زیر میبینید در پایین بخش Export Mixdown میتونیم روی Export Stems کلیک کنیم تا پنل مورد نظر باز بشه.

نحوه خروجی گرفتن در استودیو وان 5

نحوه خروجی گرفتن در استودیو وان 5

 

همونطور که در تصویر میبینید تمامی بخش های این پنل همانند بخش Export Mixdown هستش. با این تفاوت که در سمت چپ پنل میتونیم انتخاب کنیم که از کدوم لاین ها خروجی گرفته بشه به همین راحتی!

آموزش سریع ترین راه خروجی گرفتن از یک لاین در استودیو وان

این روش مخصوص لاین های اینسترومنت هستش. فرض کنید لاین بیس موزیک رو نواختید و میخواید ازش خروجی بگیرید. شما خیلی راحت میتونید فایل های مورد نظرتون رو انتخاب کنید. با کلیک راست روی یکی از اون ها وارد بخش Event بشید. و گزینه Mixdown Selection رو انتخاب کنید.

 

همونطور که از اسمش پیداست شما با سلکت کردن یا انتخاب کردن هر اینسترومنت پارت میتونید ازش خروجی بگیرید. فرقی نداره که در چه لاینی قرار گرفته. در واقع اگر 3 اینسترومنت پارت در 3 لاین متفاوت باشند میتونید هر 3 رو سلکت کنید و با این روش در سریعترین زمان ممکن ازش خروجی بگیرید.

آموزش خروجی گرفتن در استودیو وان با فرمت Music Loop و Audio Loop

نحوه export در studio one

نحوه export در studio one

 

شاید این روش رو نمیدونستید که شما میتونید در جستوجوگر نرم افزار میزبان استودیو وان از فایلتون خروجی بگیرید به این شکل که Browser نرم افزار رو باز میکنید و میرید به فولدری که میخواید لاین اینسترومنتتون رو ذخیره کنید قدم بعدی اینه که اون اینسترومنت پارت مورد نظر رو بگیرید و نگهدارید روی فولدر مورد نظر. زمانی که فایل و اونجا نگهمیدارید بهتون 2 انتخاب میده. یکی اینه که فایل MIDI اون اینسترومنت رو ذخیره کنید یا بصورت Music Loop ازش خروجی بگیرید با کلید Ctrl یا Alt میتونید بین گزینه ها حرکت کنید.

به تصویر زیر توجه کنید

نحوه export در studio one

انواع فرمت های خروجی در نرم افزار Studio One

همونطور که در تصویر بالا میبینید زمانی که با استفاده از Music Loop خروجی میگیرید یک فولدر جدید ایجاد میشه. ( اگر در Browser فولدر باز نمیشد روش کلیک راست کنید و گزینه Show package contents رو انتخاب میکنید ) در این فولدر 4 گزینه وجود داره:

  • اینسترومنت و پریستی که ازش استفاده کردید. ( فایل نواخته شده وجود ندارد )
  • فایل نواخته شده با فرمت Flac
  • فایل نواخته شده با فرمت MIDI
  • فایل با فرمتMusic Loop. شما میتونید این فایل رو هم بصورت فایل MIDI در دسترس داشته باشید هم بصورت فایل Wave. یعنی اگر این فایل رو روی لاین اینسترومنت بزارید به شکل MIDI در میاد. و اگر در لاین Audio بزاریدش به شکل فایل Wave در میاد
همچنین اگر همین روش رو بخواید برای یک فایل Wave بکار ببرید 3 انتخاب براتون ظاهر میشه:
  • خروجی گرفتن با فرمت Wave. ( در این انتخاب هیچکدام از پلاگین های میکس اعمال شده در لاین همراه با فایل خروجی گرفته نمیشوند )
  • خروجی گرفتن با فرمت Wave. ( در این انتخاب پلاگین های میکس اعمال شده در لاین همراه با فایل خروجی گرفته میشوند )
  • خروجی گرفتن با فرمت Audio Loop. ( در این انتخاب میتونید فایلتون رو بر اساس تمپو پروژه لوپ کنید. همچنین پلاگین های میکس اعمال شده در لاین همراه با فایل خروجی گرفته میشوند )
مقالات مرتبط

انتشار این پست در شبکه های مجازی

Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.