آموزش ابزار Macro در استودیو وان – Studio one

آموزش ابزار Macro در استودیو وان – Studio one

ابزار Macros در استودیو وان 5 چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مقاله قصد دارم بهتون بخش به شدت کاربردی Macros که در DAW استودیو وان قادر به استفاده ازش هستیم رو معرفی کنم. اگر بخواهیم به طور کلی به این بخش نگاه کنیم ما میتونیم چند کلید دستوری رو در کنار همدیگه بزاریم و در قالب یک کلید دستوری ازشون استفاده کنیم برای مثال:

  1. قرار دادن پنج میزان در لوپ
  2. قرار گرفتن مکان نما در ابتدای لوپ
  3. شروع به حرکت مکان نما (Play)

حالا میتونیم این سه کلید دستوری رو برای مثال به اسم آکادمی داینامیک ذخیره کنیم تا بتونیم با یک کلیک ساده تمام اون دستورات بالا رو اعمال کنیم.

ساخت و ترکیب کلید های دستوری در Macro در Studio one 5

آموزش ابزار Macro در استودیو وان - Studio one

ما به چند طریق میتونیم به این بخش دسترسی داشته باشیم میتونیم از بالای محیط کاری در استودیو وان وارد بخش view بشیم و از قسمت  additional viewsمیتونیم سه گزینه macros برای تنظیم  Macrosبرای ویرایش نت ها و Macros برای بخش ویرایش فایل های صدا داشته باشیم

( هرسه این بخش ها دارای کلید های دستوری مخصوص خودشون هستند برای مثال در بخش ویرایش نت ها ما کلید های دستوری ای رو در اختیار داریم که فقط مخصوص ویرایش نت ها می باشد. بقیه بخش های نام برده شده هم به همین ترتیب هستند )

آموزش ابزار Macro در استودیو وان - Studio one

همانطور که در تصویر بالا میبینید از طریق این بخش میتونیم به Macros دسترسی داشته باشیم. در صورت نیاز میتونید با کلیک راست در همین بخش این پنل رو به صورت عمودی در بیارید.

آموزش ابزار Macro در استودیو وان - Studio one

در تصویر بالا دقیقا کنار شکل چرخ دنده (مربوط به تنظیمات Macros Organizer) گزینه ای رو داریم که مارو وصل میکنه به یکسری لیست مختلف که همه اون ها بصورت پیشفرض می باشد و کلید های دستوری مخصوصی رو درون خودشون جای دادن اما شما به راحتی میتونید تغییرشون بدید. فعلا در بخش Global قرار داریم

تمام گزینه هایی که در تصویر بالا میبینید ( مانند بخش Edit, Split. Zoom, Global ). همگی دستورات خاصی رو درون خودشون جای دادن و هرکدوم از اون گزینه هایی که میبینید عمل خاصی رو انجام میدن.

چگونه با Macros در Studio one کلید دستوری بسازیم؟

آموزش ابزار Macro در استودیو وان - Studio one

زمانی که روی Macro Organizer کلیک میکنیم پنل بالا برامون باز میشه. شما در این پنل میتونید تمام کلید های دستوری که در استودیو وان 5 میتونیم ازشون استفاده کنیم رو ببینید. تا الان فکر کنم فهمیده باشید که ماکروها چگونه درست میشوند. در حقیقت شما با ترکیب این کلید های دستوری که در تصویر میبینید میتونید خیلی راحت یک کلید دستوری بسازید که دو یا چند کلید دستوری درون خودش جای داده تا با یک کلیک تمامی اون ها اعمال بشوند

حالا از طریق همین پنل میتونید روی New بزنید تا بتونید کلید های دستوری مورد نظرتون رو انتخاب کنید. یا میتونید ماکرو های پیشفرض خود نرم افزار رو انتخاب کنید و تغییراتی رو روشون انجام بدید.

حالا در تصویر پایین میتونید قدم به قدم ببینید که چطوری وارد ابزار Macro در استودیو وان بشیم. و کلید دستوری مورد نظر رو انتخاب و وارد کنیم.

امیدوارم این مقاله مورد استفاده شما کاربران حرفه ای آکادمی داینامیک واقع شده باشه. آموزش این بخش به صورت کامل و کاربردی در پکیج دوره متوسط قرار گرفته. شما میتونید کار با این بخش بشدت خفن رو یاد بگیرید. کلید دستوری مخصوص خودتون رو بسازید و اعمالش کنید. پس حرفه ای باشید حرفه ای تر از حرفه ای ها!

آموزش Studio one 5 فارسی – پکیج آموزش استودیو وان 5 مقدماتی

آموزش خروجی گرفتن در استودیو وان 5 – Export در Studio one + ویدیو

مقالات مرتبط

انتشار این پست در شبکه های مجازی

Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.