آموزش ابزار Gain Envelope در استودیو وان

آموزش ابزار Gain Envelope در استودیو وان

Gain Envelope چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مقاله آموزشی قصد دارم بهتون یکی از قابلیت های جذاب استودیو وان که Gain Envelope نام داره رو معرفی کنم. تمامی اصواتی که در دنیا تولید میشوند یک شکل موج خاص یا Wave Form مخصوص خودشون رو دارند. اغلب صدا هایی که ما در تنظیم استفاده میکنیم ممکنه پیک های ناخواسته ای درونشون وجود داشته باشه. خب مشکلی نیست این پیک هارو میشه با کمپرسور ها تا حد زیادی برطرف کرد اما اگر بهتون بگیم که برای اینکار نیازی به پردازش پلاگین نیست چی میگید؟

به طور کلی Gain Envelope شبیه به تکنیک آتومیشن میباشد. با این تفاوت که شما این تغییرات رو مستقیما روی خود اون Wave Form پیاده سازی میکنید. در واقع شما میتونید مستقیما ببینید که با تغییراتی که اعمال میکنید چه تاثیری روی شکل ظاهری اون Wave Form میزارید.

البته انجام اینکار بستگی به جنس صدایی که میخواید این تغییرات رو روش اعمال کنید هم داره. ما نمیگیم که لازم نیست از هیچ کمپرسور یا لیمیتری استفاده کنید. بلکه با معرفی این قابلیت میخوایم قدرت تشخیص را به شما واگذار کنیم تا بدونید چه زمانی و روی چه نوع جنس صدایی از Gain Envelope استفاده کنید.

امکانات جدید در Studio One 5.1.0 – استودیو وان نسخه 5.1.0

مستر کردن آهنگ در استودیو وان 5 Studio One

چگونه از ابزار Gain Envelope در استودیو وان استفاده کنیم؟

آموزش ابزار Gain Envelope در استودیو وان

فعال کردن این ابزار بسیار راحت هستش. همونطور که در تصویر بالا میبینید با کلیک راست روی Wave Form مدنظر در بخش بالای پنل ایجاد شده میتونیم Gain Envelope رو ببینیم. با فعال کردن تیک مشخص شده در تصویر میتونیم یک خط سیگنال در وسط Wave Form ببینیم.

میبینید که ظاهر آشنایی داره و کاملا شبیه به آتومیشن میباشد. البته فقط برای تغییر شدت صدا در Wave Form کارایی دارد. شما با استفاده از ابزار مداد میتونید بصورت آزادانه تغییرات رو انجام بدید. همچنین اگر میخواهید که کنترل شده تر این تغییرات اعمال شوند میتونید از ابزار فلشر هم برای کنترل شدت صدا در Wave Form بهره لازم رو ببرید.

در تصویر پایین میبینید که شکل Wave Form نسبت به تصویر قبل تغییر پیدا کرده

آموزش ابزار Gain Envelope در استودیو وان

مقالات مرتبط

انتشار این پست در شبکه های مجازی

Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.